KDI-ja tregon cilat komuna nuk organizuan dëgjime buxhetore

31 tetor 12:04

Përkundër që ekzekutivi i komunës është i obliguar të mbajë dëgjime buxhetore për projektbuxhetin e komunës, Komuna e Skenderajt dhe ajo e Deçanit nuk kanë organizuar dëgjime buxhetore për projektbuxhetin e komunës për vitin 2023.

Kështu është bërë me dije gjatë publikimit të raportit për praktikat e organizmit të dëgjimeve buxhetore në vitin 2022 për nëntë komuna të Kosovës, nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI).

Gentiana Zeqiri nga KDI-ja, ka thënë se shqetësuese mbetet mosangazhimi i disa kuvendeve të komunave, Prishtinë, Kamenicë dhe Skenderaj për të organizuar së paku një dëgjim buxhetor gjatë muajit shtator 2022.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
AC Milan pësoi humbje nga Torino në Serie A me…