Këto janë ekipet e kualifikuara në Ligën e Evropës

03 nëntor 23:42

Tashmë ka përfunduar zyrtarisht faza e grupeve në Ligën e Evropës.

Manchester United, Roma e Arsenali janë në mesin e ekipeve të kualifikuara tutje.

Gjithsej 16 ekipe kanë siguruar kualifikimin tutje, teksa tetë ekipet e para janë në 1/8 e finales, kurse tëtë ekipet e pozicionuara në vendin e dytë janë kualifikuar në 1/16, ku do të përballen me ekipet e vendeve të treta nga Liga e Kampionëve.

Arsenal, PSV, Fenerbahce, Rennes, Betis, Roma, Royale Union SG, Union Berlin, Real Sociedad, Manchester United, Feyenoord, Midtjylland, Freiburg, Nantes, Ferencvaros dhe Monaco janë ekipet e kualifikuara tutje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sonte në orët e pasdites, si rezultat i hetimeve të…