KF Besa në krizë të thellë, rrezikon shuarjen

16 gusht 14:15

Klubi i njohur kosovar, Besa nga Peja po kalon momentet më të vështira në histori të klubit.

Pasi nuk arritën të mbijetojnë në Ligën e Parë gjatë sezonit të kaluar, pejanët duket se nuk do t’i fillojnë garat as në Ligën e Dytë. Indeksonline mëson se KF Besa nuk është e gatshme të garoj në Ligën e Dytë pas problemeve financiare dhe atyre organizative.

Skuadra e njohur kosovare do të tërhiqet nga garat derisa të riorganizohet për të filluar nga zero. Vendin e saj në Ligën e Dytë do ta zë një skuadër nga Liga e tretë.

Besa ka fituar tri herë Superligën e Kosovës derisa tri herë të tjera është shpallur kampion i Kupës së Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të mërkurën dhe të enjten, vendi do të ndikohet nga…