Kina nxjerr produktin e saj teknologjik me mbi 1 miliardë përdorues

06 mars 15:09

Kina po i bën garë SHBA-ve jo vetëm ushtarakisht, por edhe në nivelet e tjera, e kur flasim për teknologji dhe novacione, nuk mbetet aspak mbrapa.

Së fundi, aplikacioni social i krijuar në Kinë, “WeChat”, arriti të kap shifrën e 1miliardë përdoruesve, që njëherësh është edhe aplikacioni kinez më i përdoruri, që vjen në garë me “Whatsapp”, “Viber”, “Skype” dhe rrjetet e tjera komunikuese perëndimore.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndeshja çerekfinale e Kupës së Kosovës në futboll, në mes…