Kjo pritet të jetë skuadra e re e Tuchelit

23 shkurt 2024 | 16:56

Tashme është zyrtare se Thomas Tuchel do të largohet në fund të sezonit nga Bayern Munchen.

“Bild” raporton se dëshira e trajnerit është rikthimi në Premier Ligë dhe do të ishte një ekip i gatshëm t’i besonte atij një projekt, në këtë rast Manchester United.

“Djajtë e Kuq” kanë afruar së fundmi një aksionar të ri, Sir Jim Ratcliffe dhe synimet e tij në intervistat e fundit janë mjaft të qarta, ta kthejë skuadrën në më të mirën e Premier Ligë dhe konkurrues në Evropë.

Pozicioni i Ten Hag është i pasigurt, me holandezin të pyetur tashmë këtë sezon dhe me gjasa do të largohet në fund të sezonit pas ndryshimit të pronësisë.

50-vjeçari Tuchel, udhëhoqi Chelsea në Angli, duke i çuar ata drejt fitores të befasishme në Ligën e Kampionëve në vitin 2021. Magjia e tij në Londër zgjati 100 ndeshje, shkarkimi i tij çuditërisht erdhi në shtator të vitit 2022 pas një fillimi të dobët.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ensar Zejnullahu shpall te pavefshme diplomen e Kosova Leadership Academy.