Klopp kërkon nga shefat e Liverpoolit transferimin e Mahrezit

08 janar 2018 | 22:48

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, raportohet se ka kërkuar nga shefat e klubit që të kompletojnë një marrëveshje për Riyad Mahrezin e Leicester Cityt.

“Të Kuqtë” e shitën Philippe Coutinhon drejt Barcelonës për 160 milionë euro, ndërsa po kërkojnë një zëvendësues.

Mahrez dhe francezi i Monacos, Thomas Lemar, janë dy lojtarët në listën e dëshirave të Kloppit, ndërsa “The Mirror” raporton se të dy lojtarët mund të transferohen në Anfield.

Monaco ka thënë se nuk e shet futbollistin në janar, por Liverpooli nuk është dorëzuar, ndërsa Klopp më shumë është i vendosur për transferimin e Mahrezit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, ka thënë…