Kloppi shpallet trajneri më i mirë i sezonit në Premier Ligë

25 maj 16:20

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, është shpallur trajneri më i mirë për sezonin 2021/22, pas një sezoni fantastik me ekipin, edhe pse nuk arriti të fitojë Premier Ligën.

Gjatë këtij sezoni, Kloppi bashkë me ekipin arritën 28 fitore, me gjithsej 94 gola, duke grumbulluar plotë, 92 pikë. Liverpooli po ashtu është në finale të Ligës së Kampionëve, ku pas tre ditësh përballet me kampionin e La Liga, Real Madridin.

Kloppi pranoi çmimin nga legjenda Sir Alex Ferguson dhe trajneri i Anglisë, Gareth Southgate.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ekipi i Dallas Mavericks fitoi me rezultat 119-109 ndaj Golden…