Koleksioni i orëve të Enver Hoxhës (Foto)

06 dhjetor 15:52

Pas rënies së komunizmit, shumë objekte të ish-diktatorit shqiptar, Enver Hoxha, janë bërë të lakmueshme nga shumë koleksionistë.

Në mesin e tyre janë edhe orët e tij që janë të markave të njohura dhe dallojnë nga të zakonshmet, pasi janë prej ari.

Disa janë me rripa lëkure e të tjera me zinxhir.

Sot, ato gjenden në duart e koleksionistëve, raporton “TCh”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, e…