Komuna e Drenasit nis shenjëzimin e rrugëve

27 maj 2018 | 14:18

Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë e Komunës së Drenasit, këtë fundjavë ka nisur implementimin e projektit të shenjëzimit horizontal të rrugëve.

Drejtoresha e kësaj drejtorie, Lumnije Krapi, ka thënë se projekti ka filluar të implementohet brenda qytetit për të vazhduar pastaj edhe në rrugët tjera në periferi dhe në vendkalimin e këmbësorëve.

Projekti ka nisur të realizohet këtë të diel për arsye se komunikacioni është më pak i frekuentuar nga automjetet.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Xhudistja me medalje olimpike, Majlinda Kelmendi, ka thënë se në…