Komuna e Skenderajt: Dënimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt është i padrejtë

18 maj 12:10

Komuna e Skenderajt me shqetësim ka përcjellë seancën e sotme të Gjykatës Speciale, në të cilën janë dënuar udhëheqësit e OVLUÇK-së, Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinaj.

“Konsiderojmë që ky vendim dënues është i padrejtë dhe besojmë fuqishëm në pafajësinë e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt dhe të gjithë liderëve të UÇK-së të cilët janë duke u gjykuar në Hagë”, është thënë në reagimin e Komunës së Skenderajt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-sulmuesi i Manchester United, West Hamit dhe Juventusit, Carlos Tevez…