Konjufca e Kosnetti flasin për avancimin e diplomacisë së Kosovës

12 shkurt 16:46

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovës, Philip Kosnett është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca.

Në faqen zyrtare të Ambasadës së ShBA-së në “Facebook” është bërë me dije se në takim është diskutuar për thellimin e partneritetit global midis Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës.

Gjithashtu në takim është folur edhe për avancimin e diplomacisë së Kosovës dhe sigurimin e integrimit euroatlantik.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në vazhdën e takimeve me zyrtarë të lartë komunal të…