Kosova dhe Franca nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëprodhim kinematografik

21 maj 14:15

“Ditë e shënuar për kulturën dhe filmin, konfirmim i marrëdhënieve të shkëlqyera ndër-shtetërore mes Kosovës dhe Francës. Sot në Cannes kemi nënshkruar marrëveshjen për bashkëprodhim kinematografik mes dy shteteve. Moment krenarie. Urime komunitetit të filmit, suksese në realizime të përbashkëta filmike kosovaro-franceze”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se së shpejti do të…