Kosova, e pafat në Festivalin Olimpik Evropian “Gyor 2017”

01 janar 10:43

Ekipi olimpik i Kosovës mori pjesë në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj (EYOF) “Gyor 2017” që u mbajt në Hungari.

Kosova mbeti pa medalje, por ishte afër ta fitonte të paktën të bronztën në xhudo, me Laura Fazliun dhe Shpat Zekajn. Laura u kualifikua në gjysmëfinale dhe në dy luftërat për medalje pësoi humbje, kurse Zekaj pati dy fitore dhe dy humbje.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pavarësisht se Besa Famgas kishte fituar bindshëm ndeshjen e parë,…