Kosova e Suedia theksojnë bashkëpunimin për rritjen ekonomike

23 shkurt 2024 | 12:33

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka pritur në takim ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund dhe zëvendësshefin e misionit, Henrik Riby.

Gjatë takimit, ministrja Rizvanolli dhe përfaqësuesit e ambasadës suedeze, kanë diskutuan për zhvillimin ekonomik të Kosovës dhe rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve.

Me theks të veçantë diskutuan për potencialin ekonomik që ofron Kosova në fushën e minierave dhe forcimin e lidhjeve të Kosovës dhe Suedisë në këtë sektor.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy vjet pasi Rusia nisi pushtimin në shkallë të plotë…