Kosova ndaj Sllovakisë në kualifikimet për Botëror

05 korrik 2023 | 12:48

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll (meshkujt) do të përballet me Sllovakinë në fazën e parë kualifikuese për Kampionatin Botëror të vitit 2025. Shorti është tërhequr të mërkurën në Vjenë.

Ndeshjet e raundit të parë kualifikues për Kampionatin Botëror të vitit 2025 zhvillohen më 1/2 dhe 4/5 nëntor. Në ndeshjen e parë Sllovakia është vendase, ndërsa Kosova është vendase në ndeshjen e dytë.

Në fazën e parë kualifikuese paraqiten dhjetë Kombëtare. Luksemburgu-Izraeli, Britania e Madhe-Finlanda, Letonia-Estonia, Turqia-Italia janë çiftet tjera. Shorti nuk është i lehtë, por synim mbetet kalimi në fazën e dytë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim drejtorin…