Kosova përballet me Qipron

15 gusht 12:31

Pas përfundimit të fazës së grupeve, Kosova U16 tashmë do të luftojë për pozitat 17-24, në Kampionatin Evropian, Divizioni B, në Podgoricë të Malit të Zi.

U16 sot do të përballet me Qipron, në ndeshjen që fillon nga ora 13:45.

Në grupe, Kosova kishte një fitore dhe katër humbje, derisa synimi është të fitojnë përvojë në këtë Evropian. “Dardanët” e rinj po mundohen të përfaqësojnë sa më mirë shtetin në Evropian dhe kanë dhënë maksimumin në fushë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj,…