Kosova pësoi humbje nga Shqipëria

04 prill 19:08

Kombëtarja e Shqipërisë U19 në konkurrencën e fermave e ka mposhtur Përfaqësuesen e Kosovës, në ndeshjen miqësore që u zhvillua të mërkurën në stadiumin “Loro Boriqi” në Shkodër (1-0).

Ishte një ndeshje e mirë por shumë domethënëse për të dy përzgjedhësit Nevil Dede të Shqipërisë dhe Kushtrim Munishin e Kosovës për të parë nivelin e futbollisteve veç e veç, por edhe të komplet ekipit që do të shërbejnë për ndeshjet e ardhshme. Shqipëria  e fitoi këtë ndeshje në saje të golit që e shënoi Esi Lufo në minutën e 45-të të pjesës së parë të ndeshjes. Ndërkaq deri në fund mbeti ky rezultat e përzgjedhësit provuan të gjitha të ftuarat.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me presidentin…