Kosova po faktorizohet në botë, Thaçi e Rama bëjnë me gisht kah Pacolli

12 tetor 2018 | 16:56

Shteti i Kosovës është pranuar me statusin e anëtarit të asocuar në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë, e që është organizatë shumë e fuqishme politike dhe e dyta në botë për nga rëndësia, pas OKB-së.

Për këtë të arritur, meritat i janë adresuar zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacollit.

Tashme në rrjetin social në “Facebook” po qarkullon një fotografi ku kryeministri shqiptar, Edi Rama, dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçit, e kanë futur në mes ministrin e Jashtëm, Behgjet Pacolli, duke bërë me gisht nga ai, për pranimin e Kosovës me statusin e anëtarit të asocuar në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, po merr pjesë në…