Krasniqi në Likoshan dhe Çirez nderon martirët dhe dëshmorët

28 shkurt 2024 | 14:30

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Likoshan dhe Çirez, për të nderuar martirët dhe dëshmorët e UÇK-së të kësaj ane, të cilët, 26 vite më parë, përmes guximit, sakrificës dhe gjakut të tyre, u bënë dritë për lirinë e Kosovës.

“Lavdi e përjetshme!”, ka shkruar Krasniqi në “Facebook”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka takuar…