Krasniqi sonte përballet me Kashtanovin

02 qershor 2018 | 14:18

Boksieri shqiptar Haxhi Krasniqi do të luftojë sonte (e shtunë) për titullin më të lashtë të Evropës në boks, EBU European Championship, në kategorinë super të mesme 76 kg.

Dueli do të zhvillohet në Bayern të Gjermanisë, kurse kundërshtar i shqiptarit do të jetë Stanislav Kashtanov. 31-vjeçari nga Juniku në karrierën e tij të boksit ka zhvilluar 52 ndeshje dhe ka realizuar 47 fitore dhe 5 humbje.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gavazaj-Shturm Grac nuk është një thashetheme merkatoje, por një tratativë…