Krasniqi tregon emrat e katër gjeneralëve që vulosen kufijtë e Kosovës dhe Shqipërisë

13 qershor 2024 | 16:57

Profesori universitar, Milazim Krasniqi, ka treguar emrat e katër gjeneralëve që kanë vulosur kufijtë e Shqipërisë dhe Kosovës.

Ai ka treguar se bëhet fjalë për dy gjeneralë amerikanë, një gjeneral osman dhe një italian.

Sipas tij, shqiptarët duhet të u jenë mirënjohës atyre.

“Dy gjeneralë të huaj i kanë vulosur kufijtë e Shqipërisë: gjenerali osman, Hasan Riza Pasha në Shkodër dhe gjenerali italian, Enriko Telini në jug. Të dy u vranë në krye të detyrës. Ndërsa këta kufi që ka Kosova, i siguruan dy gjeneralë tjerë, amerikani Ueslli Klarku dhe gjenerali britanik, Majkll Xhekson. Në fakt, kufijtë e Kosovës edhe më tutje mbrohen nga gjeneralë e ushtarë të huaj. Nëse do ta mbanim në kujtesë këtë fakt, do të ishim më modest, më mirënjohës, më të përgjegjshëm”, ka shkruar Krasniqi në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot (e enjte) ka filluar faza finale e modernizimit të…