Kriptovalutat shënojnë rënie të vlerave

16 janar 21:12

Ndalimi i mundshëm për tregtim me kriptovaluta në Korenë e Jugut ka bërë që çmimi i tyre, vecanërisht i Bitcoin të shënojë ulje të vlerës.

Ministri korean i Financave, Kim Dong-yeon, gjatë një interviste në ‘TBS’, ka deklarua se “ndalimi i tregtimit me kriptovaluta është një mundësi reale dhe se një vendim i tillë është pjesë e bisedimeve dhe analizave qeveritare”.

Sipas CoinMarketCap, një ueb faqe e specializuar për raportim të vlerave të kriptovalutave, aktualisht një Bitcoin tregtohet me 12,106.10 dollarë, apo 12.68 për qind më pak se sa vlera e regjistruar një ditë më herët, shkruan Telegrafi.

Nuk është vetëm Bitcoin që ka shënuar rënie, janë dhe kriptovalutat tjera që janë zhvlerësuar në 24 orëve të fundit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në raportin fillestar të autopsisë së Oliver Ivanoviqit, bëhet e…