Kryeministri i bashkohet festës së këtij gjimnazi në Kosovë

14 prill 2018 | 11:36

“I gëzuar për këtë tregim suksesi në Kosovë, iu bashkova festës së 13-vjetorit të themelimit të gjimnazit ‘LOYOLA’ në Prizren. Duke sjellë mes nesh metodat bashkëkohore gjermane të te mësuarit, ky gjimnaz ka ngritur parametrat e cilësisë së arsimit në Kosovë”, ka shkruar kryeministri Ramush Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Sipas  tij, Qeveria do të jetë në mbështetje të arsimit dhe çdo sukses në këtë fushë është një hap drejt të ardhmës prosperuese të vendit tonë.

/Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se…