Kryeministri malazez bën thirrje për votimin e demarkacionit

19 dhjetor 2017 | 17:36

Qeveria e Malit të Zi ka bërë me dije se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka ftuar për vizitë kryeministrin malazez, Dushko Markoviq.

Sipas agjencisë malazeze të lajmeve “MINA”, termini i vizitës së Markoviqit do të vendoset ndërmjet dy kabineteve.
Sërgjan Kusovaq, shef i Zyrës për Medie në Qeverinë e Malit të Zi, ka deklaruar se dy kryeministrat janë takuar mbrëmë në Bruksel dhe se kanë folur për vizitën në fjalë.

“Kryeministri Markoviq me këtë rast kolegut Haradinaj i ka thënë se në lidhje me demarkacionin e kufirit, qëndrimi i Qeverisë së Malit të Zi nuk do të ndryshojë dhe i ka bërë thirrje Kosovës ta ratifikojë në Kuvend marrëveshjen që është sugjeruar edhe nga adresat më të larta në Bruksel dhe Uashington”, ka thënë Kusovaqi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Arabia Saudite ka bërë me dije se e ka ndalur…