Kryeparlamentari Konjufca pret në takim deputetët nga Çekia

29 shtator 14:48

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, e ka pritur në takim Komisionin për Punë të Jashtme të Parlamentit të Republikës së Çekisë.

Gjatë ditës në Kosovë ka qëndruar një delegacion i lartë nga ky shtet i kryesuar nga ministri i Jashtëm, Jan Lipavsky.

Ai ka dhënë përkrahje për heqjen e vizave dhe ka kërkuar që të zbatohen marrëveshjet me Serbinë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Behxhet Sh. SHALA - BAJGORA  Kosova, në luftë me probleme…