Kryesia e LDK-së bëri homazhe tek varri i ish-presidentit Rugova

21 janar 2018 | 11:54

Kryesia e Lidhjes Demrokatike të Koosvës (LDK), bëri homazhe të varri i ish Presidentit, Ibrahim Rugova, në Velani, me rastin e 12 vjetorit të vdekjes së tij.

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka thënë se Presidenti Rugova ka qenë dhe mbetet simbol i një lideri historik i cili u njoh edhe ndërkombëtarisht.

Haki Rugova, Agim Veliu, Avdullah Hoti, Lutfi Haziri, Sabri Hamiti, Kujtim Shala dhe sekretari organizativ i kësaj partie, Ismet Beqiri janë  figurat e LDK-së që gjenden te varrezat në Velani të Prishtinës.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bëri homazhe pranë varrit të…