Kryetari i Junikut bënë homazhe te varri i dëshmorit Sadik Ramë Ganijaj

23 korrik 2018 | 15:24

Kryetari i Komunës së Junikut, Agron Kuçi, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe te varri i dëshmorit Sadik Ramë Ganijaj në fshatin Gjocaj.

Kryetari Kuçi ka kërkuar nga familja Ganijaj dhe të gjitha familjet e dëshmorëve që t’i rivarrosin të gjithë dëshmorët e rënë në një vend.

“Duke u ngritur një lapidar i përbashkët që gjithmonë t’i nderojmë dhe t’i kujtojmë të bashkuat, ashtu siç ishin të bashkuar edhe në luftë, sepse të vetmin ideal kishin çlirimin e Kosovës”, ka thënë Kuçi.

Familja e Ganijaj u pajtua me këtë ide të kryetarit Kuçi dhe shprehen gatishmërinë që të bashkëpunojnë në këtë drejtim.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka organizuar aktivitetin e radhës…