Kualifikohet Dortmund, Milani dhe Arsenali

22 shkurt 23:09

Ndeshja më e fortë e mbrëmjes në Ligën e Evropës ishte ajo mes Atalantas dhe Borussia Dortmund.

Gjermanët në fund dolën triumfues, pasi shënuan një gol në limitet e lojës. Ndeshja ishte shumë e fortë dhe goli i avantazhit u shënua nga vendasit e me anë të Toloi në fillim të pjesës së parë. Një rezultati që do të shihte italianët të kalonin në 1/8-at por goli i Marcel Schmelzer i prishi ëndrrat e Atalantas së Etrit Berishës.

Arsenali ka pësuar humbje nga Oestersunds FK (1-2), por është kualifikuar falë fitores në ndeshjen e parë. Fitore ka shënuar Milani ndaj Ludogorets (1-0). Ndërsa Valon Berisha më golin e shënuar nga penalltia i ka siguruar kualifikimin Salburgut që e mposhti Real Sociedadin e Januzajt 2-1.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikuar fjalimin të cilin…