Kukësi transferon Faton Maloku

05 qershor 2018 | 16:16

Faton Maloku do të jetë pjesë zyrtare e Kukësit për sezonin e ri 2018-2019.

Portieri i Kombëtares së Kosovës ka firmosur për verilindorët. 27-vjeçari konsiderohet një alternativë e mirë për portën dhe me këtë lëvizje duket se marrëdhëniet me Enea Koliçin nuk janë më të mirat.

Pakult është bindur nga portieri kosovar dhe me shumë gjasa ai do të jetë edhe portieri titullar i Kukësit. Maloku këtë sezon ka mbrojtur portën e Feronikelit.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Odës së Afarizmit të Kosovës, Skender Krasniq u…