Kurti merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos

16 janar 11:57

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar sot për në Zvicër për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos.

Ndërkaq, në ditën e parë të qëndrimit në Zvicër, kryeministri Kurti, së bashku me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, shefin e stafit, Luan Dalipi, këshilltarin politik për Teknologji të Informacionit, Lulëzon Jagxhiu dhe këshilltaren politike të ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Gearda Demiraj do të jenë folës në Samitin e Investitorëve në Cyrih (Zürich), të organizuar nga Qeveria e Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punës në Qeverinë e Serbisë Nikolla Selakoviq, ka…