Kurti nderon Zahir Pajazitin

31 janar 11:42

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar nga bashkëpartiakë ka bërë homazhe të shtatorja e heroit Zahir Pajziti në Prishtinë.

Kurti ka thënë se respekti për dëshmorët, heronjtë e martirët e kombit është respekt për vendin.

“Me rastin e 21-vjetorit të rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Halif Zejnullahit e Edmond Hoxhës bëjmë nderime para shtatores së Zahirit këtu në kryeqytet. Respekti për dëshmorët, heronjtë e martirët e kombit tonë është respekt për veten tonë si qytetarë të Republikës si aktivist politik e si politikan përfaqësues. Zahiri ishte pararendës i luftës çlirimtare dhe ai i dha një hov të madh UÇK”, ka thënë Kurti. (EO)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është duke raportuar…