Kurti takohet me bashkatdhetarët në Bruksel

16 nëntor 20:14

Në Bruksel, një numër i madh bashkatdhetarësh kanë pritur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin.

Në këtë takm Kurti ka ripotencuar edhe një herë zotimet për mërgatën të cilat do të realizohen nga qeverisja e ardhshme.

“Nga lehtësimi i votimit e deri të krijimi dhe mundësimi i kushteve për investime të bashkëatdhetarëve në vendlindje ishin vetëm disa temat e diskutuara. Po ashtu Albin Kurti, së bashku me delegacionin vizituan edhe njërën nga shkollat shqipe në Bruksel”, është bërë me dije në njoftimin e Lëvizjes Vetëvendosje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
"Lajmi i mirë është se për pak ditë, Gjilanit do…