Kurti takohet me ministren e parë të Irlandës së Veriut, bisedojnë për paqen

28 shkurt 2024 | 15:36

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar të mërkurën me ministren e parë të Irlandës së Veriut, Michelle O’Neill.

Në platformën “X” të kësaj ministrie është thënë se Kurtin e kanë mirëpritur në kështjellën “Stormont”

“Ministrja e parë, Michelle O’Neill dhe zëvendësministrja e parë, Emma Little-Pengelly kanë pritur sot në kështjellën ‘Stormont’ kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Diskutimet mbuluan një sërë çështjesh, duke përfshirë paqen dhe pajtimin”, është thënë në njoftim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-komandanti i UÇK-së për Zonën Operative të Drenicës, Sami Lushtaku,…