Kurti: T’ia ngritësh pagën vetes është hajni

01 mars 11:42

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kundërshtuar vendimin e Qeverisë  për rritjen e pagave për anëtarët e kabinetit. 

 Në interpelancën e sotme parlamentare, e cila po mbahet për këtë vendim të Qeverisë, ai ka thënë se t’ia ngritësh pagën vetes  është hajni.

 Kurti ka kritikuar edhe për numrin e madh të zëvendëskryeministrave, ministrave dhe zëvendësministrave. Sipas tij, Kosova është relativisht e vogël me një Qeveri jashtëzakonisht të madhe.

 I pari i LV-së ka kërkuar zvogëlimin e numrit të zëvendëskryeministrave, ministrave dhe zëvendësministrave.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Antoine Griezmann shënoi katër gola në ndeshjen që Atletico Madrid…