Kuvendi këtë javë i mban dy seanca plenare

20 maj 2024 | 13:06

Kuvendi i Kosovës këtë javë do të mbajë dy seanca parlamentare njëra do të zhvillohet të enjten dhe tjetra të premten.

E para seancë mbahet më 23 maj nga ora 10:00, ku do të jenë në rend dite pikat e seancës së kaluar, përfshirë edhe ato për marrëveshjet ndërkombëtare.

Seanca e dytë do të zhvillohet më 24 maj të premten nga ora 11:00, ku do të ketë debat parlamentar me kërkesë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), diskutim për tri vjet qeverisje të Lëvizjes Vetëvendosje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Papa Françesku dhe Selia e Shenjte e Vatikanit, kanë emëruar…