KV Peja me shumë mund mposhti Erzenin në Shijak

28 janar 2023 | 23:27

Peja ka mposhtur Erzenin si mysafire në palestrën “Dhimitraq Goga”, në Shijak, të shtunën mbrëma, në përballjen e vlefshme për xhiron e fundit të Ligës “Gjergj Kastrioti”.

Ishte një ndeshje tejet e fortë, por eventualisht pejanët arritën t’i fitojnë dy pikë, falë një fitoreje 2-3 (21-25, 25-17, 25-20, 21-25, 12-15).

Me këtë fitore, Peja kualifikohet në fazën e “play-off”-it të ligës së përbashkët, nga Grupi A.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në një super ndeshje dhe dramatike, Trepça ka mundur kampionin…