Ky është dallimi në vota në mes të Haskukës dhe Totajt

28 tetor 12:34

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave.

Sipas këtyre rezultateve, kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Vetëvendosjes, Mytaher Haskuka ka marrë 24 mijë e 378 vota, ndërsa ai i PDK-së, Shaqir Totaj, ka marrë 18 mijë e 919 vota.

Haskuka dhe Totaj do të ballafaqohen në balotazh më 14 nëntor.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare…