Ky është rezultati final i ndeshjes KEK-u – Ferizaj

07 nëntor 2018 | 15:29

Sot është zhvilluar edhe ndeshja tjetër e mbetur e xhiros se dhjetë në elitën e futbollit të Kosovës, në mes KEK-ut dhe Ferizajt.

Ashtu sikurse në Drenas edhe në Obiliq, fitues kanë dal mysafirët. Ferizaj e mposhti KEK-un me rezultat 2-1. Dren Gashi realizoi një gol në pjesën e parë dhe Ervin Kacar në pjesën e dytë për mysafirët, deri golin e vetëm për vendasit e shënoi Rilind Nimani.

KEK-u vazhdon të jetë e fundit në tabelën e klasifikimit, kurse Ferizaj renditet një pozitë me lartë.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Forcës së Sigurisë të Kosovës, Rrustem Berisha, me…