Lacazette, pasardhës i Dzekos te Roma

03 mars 11:46

Sulmuesi Edin Dzeko pritet të largohet nga Roma në afatin kalimtar të verës.

Pasardhësi i tij në “Olimpico” parashikohet se do të jetë sulmuesi aktual i Arsenalit, Alexandre Lacazette. Sulmuesi francez ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2022, por dëshira e tij është të kaloj në një skuadër tjetër.

Lacazette ka  zhvilluar 119 ndeshje për Arsenalin dhe ka shënuar 46 gola.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një tërmet i fuqishëm prej 6.3 shkallësh është regjistruar afër…