Lajçaku: Roli konstruktiv i LDK-së në procesin e dialogut, i rëndësishëm

17 qershor 2020 | 11:51

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim përfaqësuesin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi dhe Çështje të tjera Rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak.

“Mustafa e njoftoi Lajçakin për qëndrimet e LDK-së për procesin e dialogut dhe se LDK-ja është e interesuar që marrëveshja të mbyllet me njohje reciproke”, theksohet në njoftimin e LDK-së.

Sipas këtij njoftimi, Lajçak ka vlerësuar se roli konstruktiv i LDK-së në procesin e dialogut është shumë i rëndësishëm.

(Q.R / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Nuk ka asgjë më të ëmbël se 365 ditë afër…