Lavrovi viziton Turqinë Javën e ardhshme

30 mars 17:21

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov do ta vizitojë Turqinë javën e ardhshme. Kështu të paktën ka raportuar mediumi turk “NTV”.

Në raportimin e tyre është thënë se Lavrovi se do ta vizitojë Turqinë nga 6-7 prill dhe lufta në Ukrainë, shkruan “Sky News”.

Është bërë me dije se në këtë vizitë, ndër të tjera do të diskutohet për luftën në Ukrainë dhe zhvillimet në Siri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka nënshkruar një…