Lekaj: Do të arrestohen anëtarët e Listës Serbe nëse formohet njëanshëm ASK-ja

27 mars 21:22

 Ministri i Infrastrukturës dhe nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj, në një intervistë për “Rubikon” të “KTV”-së, bëri të ditur se do të arrestohen anëtarët e Listës Serbe nëse themelojnë njëanshëm Asociacionin e komunave serbe.

Këto deklarata vijnë pas situatës së krijuar gjatë ditës së djeshme kur Marko Gjuriq nuk respektoj vendimin e shtetit të Kosovës.

“Mund të arrestohen në atë moment që janë kundër ligjeve dhe Kushtetutës së Kosovës”, ka thënë Lekaj.

Ai bëri të ditur se çdo veprim i qeverisë Haradinaj është në bashkëpunim me shtetet e Quintit.

Lajme të sponsorizuara