Limaj përkujton dëshmorët Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi

03 dhjetor 14:59

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rënies së Hyzri Tallës, Afrim Maliqit dhe Ilir Durmishit.

Limaj ka thënë se rënia e tyre ishte humbje e madhe për UCK-në.

“Heroin Hyzri Talla me bashkëluftëtarë do t’i kujtojmë përherë për trimërinë dhe guximin e tyre deri në sakrificë”, ka shkruar Limaj në rrjetet sociale.

Postimi i plotë i Limajt:

Sot, në 20-vjetorin e rënies, kujtojmë me krenari jetën dhe veprën e luftëtarëve të Lirisë, Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi.
Rënia e tyre ishte humbje e madhe për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.
Heroin Hyzri Talla me bashkëluftëtarë do t’i kujtojmë përherë për trimërinë dhe guximin e tyre deri në sakrificë.
Rënia e tyre u kthye në burim frymëzimi për ta vazhduar luftën tonë të drejtë.
Lavdi e përjetshme për të gjithë dëshmorët dhe martirët e Kombit! FL

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rihana i ka hequr rrobat dhe kthesat e saj “bombastike”…