Limaj thotë se koalicioni që ai udhëheq do t’i ofrojë programin më të mirë qytetarëve, e jo tema populiste

03 shtator 2019 | 20:10

Kandidati për kryeministër të vendit, Fatmir Limaj, ka vazhduar me takime të shumta me drejtuesit e degëve, ku sot në selinë qendrore ka pritur në takim drejtuesit e degëve të Nismës në rajonin e Prizrenit.

Limaj gjatë këtij takimi ka kërkuar nga drejtuesit e këtyre degëve që të mobilizohen maksimalisht për zgjedhjet, ku boshti NISMA-AKR dhe PD do të jenë befasia e kendshme e 6 tetorit.

Boshti ynë politik është një koalicion i cili është pritur mirë tek strukturat e partisë, gjë që është shumë me rëndësi. NISMA dhe AKR do të jenë befasi e këtyre zgjedhjeve. Do të jenë befasi e këndshme e 6 tetorit, tha kryetari i Nismës Limaj.

Qytetarët e Kosovës e kanë para vetës një koalicion të mirë që do të jetë pranë tyre në çdo kohë. Nuk do të flasim më popullizëm, por do të flasim e shpalosim programin me çështje konkrete dhe që janë në interes për vendin”, është shprehur Limaj.

I pari i Nismës tha se, subjekti ynë në këto zgjedhje do të futet me një listë të kandidatëve për deputetë, që janë të dëshmuar profesionalisht dhe të gatshëm për të bërë më të mirën për Kosovën.

Boshti ynë politik është mesazhi më i mirë që Qeveria dhe Parlamenti i ardhshëm do të ketë njerëz meritorë, u shpreh kandidati për kryeministër Fatmir Limaj.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka…