Lista e golashënuesve në Kosovë

06 maj 2019 | 16:25

Sulmuesi i Feronikelit, Kastriot Rexha është larg shënuesve të tjerë në IPKO Superligën e Kosovës në futboll, ani pse nuk ka realizuar në ndeshjen e fundit ndaj Drenicës.

Rexha ka realizuar plotë 19 gola në këtë kampionat, duke qenë edhe lojtari më i mirë i skuadrës nga Drenasi. Pas tij me 12 gola renditet i dyti Ahmed Januzi i Llapit, i cili shnëoi tregolesh në ndeshjen ndaj Trepçës ’89. Nga 11 gola kanë Festim Alidema i Llapit dhe Meriton Korenica i Prishtinës.

Lista e golashënuesve

1.Kastriot Rexha             (Feronikeli)           19 gola
2.Ahmet Januzi               (Llapi)                    12
3.Festim Alidema           (Llapi)                     11
4.Meriton Korenica        (Prishtina)             11
5.Alban Shillova              (Flamurtari)         10
6.Jetmir Topalli              (Ballkani)               9
7.Betim Haxhimusa       (Drita)                     9
8.Kreshnik Uka              (Drenica)                 8
9.Jean Da Silva               (Feronikel)              8
10.Mendurim Hoti         (Feronikeli)            8

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Uran Ismaili përmes një postimi në llogarinë e vet në…