Liverpool – Napoli, Shaqiri dhe Hysaj nuk janë titullar

11 dhjetor 2018 | 17:16

Nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja e Ligës së Kampionëve në me Liverpoolit dhe Napolit.

Dy futbollistët shqiptarë Xherdan Shaqiri (Liverpool) dhe Elsied Hysaj (Napoli) pritet të mos jenë në formacionin bazë. Në Grupin C, Napoli është i pari me nëntë pikë, kurse “Reds” pozicionohen në vendin e tretë me 6 pikë.

Formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Milner, Henderson, Keita; Salah, Firmino, Mane.
Napoli (4-4-2): Ospina; Maksimovic, Albiol, Koulibaly, Mario Rui; Callejon, Allan, Hamsik, Fabian; Insigne, Milik.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetarët e Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri dhe Dukagjin Gorani,…