Lladrovci: Zhegrova e Rrahmani, shembull për rininë tonë

24 nëntor 2018 | 21:28

Kryetarët e Drenasit dhe Skënderajt, Ramiz Lladrovci dhe Bekim Jashari kanë udhëtuar së bashku drejt Sllovenisë, me dy përfaqësuesit e Kosovës në futboll, Edon Zhegrova dhe Amir Rrahmani për të cilët ka shkruar se djemt e tillë, janë heronj të vërtetë dhe shembull për rininë.

Ja postimi i kryetarit Lladrovci në rrjetin social “Facebook”:

“Në rrugën tonë drejt Italisë, së bashku me mikun tim Bekim Jasharin, kemi pasur bashkudhëtarë edhe shqiponjat tona, Edon Zhegrovën dhe Amir Rrahmanin, ishte fluturim i mrekullueshëm. 

Ishte kënaqësi të udhëtonim së bashku me dy shqiponjat tona sepse jo vetëm në terren janë shqiponja, por edhe në bisedë me interesim për avancimin e shtetit dhe komunave tona tregonin se ishin të shkëlqyer. Lum familja që i ka.

Rruga ishte tepër e këndshme, zgjati shkurt, deri në Lubjanë, pastaj u ndamë, me Bekimin kemi vijuar për Itali, Zhegrova fluturoi për Belgjikë, ndërsa Rrahmani për Kroaci.

Djemtë e tillë, janë heronj të vërtetë dhe shembull për rininë tonë!”

Në rrugën tonë drejt Italisë, të enjtën, së bashku me mikun tim Bekim Jasharin, kemi pasur bashkudhëtarë edhe shqiponjat…

Gepostet von Ramiz Lladrovci am Samstag, 24. November 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shoqata kulturore "Bashkimi" në Ostermundigen të Zvicrës ka festuar 28…