Lucas Ferreira Kardoso huazohet te Drita

09 gusht 2019 | 13:20

Klubi i Partizanit të Shqipërisë ka zyrtarizuar trasferimin e Lukas Ferreira Kardosos tek skuadra e Dritës.

Sulmuesi 25-vjeçar, i cili iu bashkua kampionëve të Shqipërisë në janarin e 2018 nga Pelisteri, do të kalojë me formulën e huazimit në radhët e skuadrës nga Gjilani. Marrëveshja është arritur sot me pëlqimin e të 3 palëve dhe Kardoso do të jetë lojtar i Dritës deri në përfundim të sezonit futbollistik 2019 – 2020.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
David Luiz ka folur si lojtar i Arsenalit. Ai ka…