Lumir Abdixhiku: Rikthimi i LDK-së është çështje kohe

14 mars 2021 | 14:01

Lumir Abdixhiku është zgjedhur kryetar i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Lumir Abdixhiku ka marrë 191 vota nga 329 delegatë sa kanë votuar.

Në fjalimin e tij, kryetari i ri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka falënderuar delegatët për besimin e dhënë.

“Nga vetvetja duhet të risimin rrugëtimin tonë të madh”, ka thënë ai.

Abdixhiku ka falënderuar liderin e deritashëm Isa Mustafa për punën e tij 11-vjeçare në krye të kësaj partie.

Lideri i ri i LDK-së ka thënë se rikthimi i LDK-së është çështje kohe.

Në garën për kryetar të LDK-së ishin edhe Lutfi Hazirin dhe Besian Mustafën, ndërkaq Anton Quni pak para fillimit të Kuvendit Zgjedhor ka tërhequr kandidaturën e tij.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lidhja Demokratike e Kosovës në Kuvendin Zgjedhor të mbajtur sot,…