Maldini ëndërron rikthimin e Ancelottit në Milan

13 nëntor 17:29

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini është në kërkim për të rikthyer në klub trajnerin e Napolit, Carlo Ancelotti.

Gazeta italiane “Tuttosport” raporton se ‘Carletto’ mund të jetë në linjë për një rikthim te kuqezinjtë këtë verë nëse Maldini qëndron si drejtor teknik.

60-vjeçari menaxhoi kuqezinjtë midis viteve 2001 dhe 2009, duke fituar një “Scudetto” dhe dy Liga të Kampionëve me një skuadër ku mburrej me emra si Kaka, Andriy Shevchenko dhe vetë ish-mbrojtësi.

 

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe fituesi i zgjedhjeve të 6…